Geofence dochádzka
Videonávod ▶ Ako nastaviť geofence dochádzku
Ako to funguje? Na mapke v systéme vyznačíte oblasti okolo pracoviska. Keď sa užívateľ so svojim mobilom nachádza vo vnútri oblasti, zaznamená sa mu príchod do práce, keď oblasť opustí, vloží sa mu odchod. To je funkcia Geofence dochádzky.
Nastavenia Geofence zóny
Základné
- V Menu užívateľ (Vaše meno vľavo hore) - Dochádzka - WiFi, BLE a Geofence dochádzka je možné pridávať nové oblasti tlačidlom + Geofence.
- Zobrazí sa mapka a zeleno vyfarbená kruhová oblasť. S mapkou môžete pohybovať a približovať ju tak, aby kruhová oblasť pokrývala požadované územie. Vybraný kruh uložte.
- Nastavte, čo sa má stať pri vstupe do danej oblasti a pri jej opustení. Teda, aká aktivita sa má vložiť (napr. Práca), na akom projekte (napr. Stavba 1), či na ktorom stredisku.
- Zároveň môžete nastaviť podmienky, za ktorých sa aktivita nemá vkladať.
PRÍKLAD: Pri vstupe do Geofence zóny sa vloží štart Práce. Pri opustení Geofence zóny sa vloží koniec Práce iba v prípade, keď neprebieha Pauza. Keď majú zamestnanci Pauzu a odchádzajú napríklad na obed, nechceme im totiž ukončovať Prácu. Akonáhle sa z obeda opäť vráti, znovu sa zaznamená štart Práce.
Nastavenia času
Môžete si priať, aby sa záznamy v Geofence zóne zapisovali kedykoľvek alebo naopak chcete, aby bola Geofence zóna aktívna len v konkrétnych časoch. V prípade obmedzení na časy sa ponúkajú tri varianty:
- bez obmedzenia (kedykoľvek je zaznamenaný vstup alebo výstup zo zóny, objaví sa v dochádzke)
- podľa časov naplánovaných zmien
- podľa konkrétnych, ručne zadaných časov (použijete najčastejšie, pokiaľ neplánujete szmeny)
Plán zmien
- Na karte Nastavenie času vyberte možnosť Plán zmien.
- Toto nastavenie automaticky kontroluje plánované zmeny jednotlivých zamestnancov. Ak má zamestnanec Rannú zmenu, Geofence zóna bude pre neho aktívna počas tejto zmeny. Naopak, ak má zamestnanec Odpolednú zmenu, zóna Geofence pre neho ráno nič nevloží, aj keď sa už v zóne nachádza.
- Posun začiatku a konca zmeny umožňuje zaznamenávať Geofence dochádzku ešte pred/po zmene.
PRÍKLAD: Zmena je nastavená v časoch 08:00-16:30. Zamestnanci však prichádzajú skôr a končia neskôr a vy chcete tento čas zohľadniť v ich dochádzke.
Posun začiatku zmeny: -00:10
Posun konca zmeny: 00:10
Toto nastavenie znamená, že Geofence zóna bude aktívna pre zamestnancov 10 minút pred a 10 minút po ich zmene, t. j. 07:50-16:40.
Konkrétný čas
- Na karte Nastavenie času vyberte možnosť Konkrétný čas.
- Do každého dňa je možné vpísať časy vo formáte hh:mm-hh:mm. Prípadne je možné viac časových intervalov oddeliť čiarkou a medzerou.
Platí pouze pro
Na tejto karte môžete obmedziť, či sa vybraná Geofence zóna vzťahuje na všetkých zamestnancov alebo len na konkrétne strediská alebo značky. Môžete mať nastavených viacero Geofence zón pre rôzne skupiny ľudí.
Po uložení zmien sa nové geofence oblasti samé synchronizujú na mobilné telefóny s appkou Moja Dochádzka, akonáhle na nich bude aplikácia nabudúce zapnutá.
Aktivácia na mobilnej aplikácii Moja Dochádzka
Ako záznam polohy pri geofencingu funguje?
Mobil vás vo väčšine prípadov vyzve, aby ste povolili sledovanie fyzickej aktivity. Prečo?
Čo keď geofencing nefunguje: iOS
Ak máte telefón iPhone, skontrolujte, že v Nastavenia - Moja Dochádzka, máte voľbu Poloha nastavenú na Vždy/Trvalo a voľba Pohyb a kondícia je zapnutá.
POZOR: Po pár dňoch používania sa Vás telefón znovu spýta, či chcete aplikáciu potvrdiť sledovanie polohy iba, keď je aplikácia spustená/na popredí alebo vždy/aj na pozadí. Tu je nutné opäť zvoliť vždy/aj na pozadí.
Čo keď geofencing nefunguje: Android
POZOR: Aby Geofence dochádzka fungovala správne, je žiaduce, aby mal telefón funkcie: GPS, Kompas, Pohybový senzor, Gyroskop. Niektorým (spravidla tým úplne najlacnejším) telefónom Android môže niektorá z týchto funkcií chýbať a Geofence dochádzka potom môže fungovať horšie alebo vôbec. Pri nákupe telefónu sa prosím uistite, že telefón má všetky požadované funkcie.
- Uistite sa, že na mobile máte povolenú WiFi
- Mobilné telefóny totiž využívajú WiFi k asistencii pri geolokácii. WiFi musí by pre geofencing povolená a to aj v prípade, že sa na žiadnu konkrétnu WiFi sieť nepripájate.
- Usitite sa, že na Androide máte povolenú GPS a máte aktivovaný režim "Vysoká presnosť"
- V Androide prejdite do Nastavení - Prístup k polohe (popr. "Poloha") - Zapnúť (prepínač v hornej časti obrazovky)
- Tu taktiež skontrolujte, že "Režim určovania polohy" je nastavený na voľbu "Vysoká presnosť".
- Tu taktiež skontrolujte, že v "Skenovanie" máte povolenú voľbu "Vyhľadávanie WiFi - Umožňuje zlepšiť presnosť určovania polohy.." a tiež voľbu "Vyhľadávanie Bluetooth - Umožňuje zlepšiť presnosť určovania polohy..".
- Skontrolujte, že na Androide nie je zakázaný autoštart aplikácie Moja Dochádzka a že pre appku nie je aktivované šetrenie batérie.
- Napríklad na telefónoch Xiaomi, Samsung alebo Honor býva autoštart aplikácii v prednadstavenoom stave zakázaný a bežanie aplikácii na pozadí nie je povolené.
- Viac o tom, aké telefóny ukončujú appky bežiace na pozadí a ako pridať výnimku pre jednotlivé aplikácie nájdete tu: https://dontkillmyapp.com/
- Uistite sa, že pre Váš telefón máte nainštalované všetky aktualizácie.
Ostatní zařízení
Ďalej je potrebné pri telefónoch nasledujúcich značiek vykonať tieto kroky: